Atilla SİNACI - Askon Konya İl Başkanı

26 Ağustos 1969 tarihinde Ankara’da doğdum. Ankara İli, Yenimahalle İlçesine bağlı Yahyalar Mah. İlkokulu’nda öğrenim hayatıma başladım. Babam Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı’nda Baş komiser olarak görev yapmaktayken 1976 yılında TC. İngiltere Büyükelçiliği’ne Emniyet Ataşesi olarak görevlendirildi. Bu görevlendirme nedeniyle ailemle birlikte Londra’ya gittim. İlkokul 2., 3. ve 4. sınıfları Londra’da okudum. Babamın görevinin tamamlanmasının ardından 1979 yılında Ülkemize geri döndük. İlkokul 5. sınıfı Yahyalar Mah. İlkokulunda bitirerek İlköğrenim sürecini tamamlamış oldum.

Üniversite tahsilime devam ederken 1994 yılında evlendim.

2004 yılında Metal İşleme sektöründe elde ettiğim tecrübeleri daha geniş tabana yaymak ve bilgi paylaşımında bulunmak için çokuluslu ve metal işleme sektöründe dünya lideri Iscar Ltd. firmasının Konya Bölge Müdürü olarak göreve başladım. Görevim sırasında Konya merkez olmak üzere çevre iller olan Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Nevşehir, Aksaray ve Afyonkarahisar’da metal işleme konusunda sayısız firmaya üretim teknolojileri, verimlilik ve proses yönetimi konusunda danışmanlık ve hizmet verdim. Bu firmada yapmış olduğum başarılı çalışmalar neticesinde 2010 yılında firmanın Konya Bölge Ofisi Anadolu Kesici Takımlar San. Tic. Ltd. Şti. olarak kendi firmamda ticari hayatıma başladım.

Iscar Ltd. dışında dünyada kendi sektöründe lider firmalar olan Almanya menşeili Brecht GmbH. ve İtalya menşeili Fubri Srl. Firmalarının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktayız. Şu anda Konya’da ve çevre illerimizde birçok firmanın üretim danışmanlığını ve verimlilik çalışmalarını yönetiyoruz.

Konya’mız ve Ülkemizin Milli gururu olan bir Tümosan Motor Fabrikası bünyesinde çalışmaları devam etmekte olan Milli Motor ve Aktarma Organları konusunda çalışmalarımız Tümosan Ar-Ge Birimi ile devam etmektedir. Bunun çalışma dışında Tümosan firmasının bütün üretim sistemlerinde danışmalık faaliyetlerimiz artarak sürmektedir. Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde canla başla çalışan 10 kişilik bir kadroya sahip olmamız bize güç vermektedir.

4 Şubat 2015 tarihinde Askon Konya Şubesi’ne üye kaydımı yaptım. 5 yıllık üyelik sürecinde 2 yıl Ar-Ge Birim Başkanlığı ve son üç yıldır Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Her ne kadar sanayici bir özgeçmişim olmasına karşın topraktan aldığım güç ile Tarım Komisyonu Başkanlığımda komisyonumuzla birlikte Haziran 2019 tarihinde Konya’da ilk defa Çatalhöyük Milli Tarım Zirvesini düzenledik. Tarımın dünü, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu zirve sonucunda bir kitapçık yayınlayarak tarımda farkındalık için toplumun ruhuna dokunduğumuzu düşünüyoruz.

Torku Konyaspor basketbol takımının 2015-2016 Türkiye Basketbol Süper Liginde Genel Sekreterliği görevinde bulundum. Bu sezonda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Konya’mızın tanıtımına çok büyük katkı sağladık.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Konya İli Karatay İlçesi Belediye Meclis’i listesinden Yedek Belediye Meclis Üyesi olarak mazbatamı aldım.

Anadolu Kesici Takımlar otomotiv endüstrisi başta olmak üzere her türlü sanayi kuruluşunda kullanılan metal kesme, tornalama, frezeleme ve delme takımları ile yüksek teknoloji ürünü kesici takım ve tutucuların imalatını, ithalatını ve toptan ticaretini yapmaktadır.

ANADOLU KESİCİ TAKIMLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

“Verimlilikte Kararlılık” Anadolu Kesici Takımların çalışma sistemi ve faaliyetlerinin temelini oluşturur. İnsan, doğa ve anapara kaynaklarının sorumluluk bilinciyle kullanılmasıyla güvenilir ve sürekli sonuçlar sağlama sözü verir. Anadolu Kesici Takımların hedefi, pazarda iyi bir tüzel kişi olarak ekonomik, sosyal ve çevre alanlarında olumlu bilinirlik kazanmak; çalışanlarının ve iş ortaklarının bu değerlerle gurur duymasını sağlamaktır.

Anadolu Kesici Takımlar toplumdan kazandığını yine topluma yaptığı yatırımlarla paylaşmayı, ülke ekonomisine ve eğitimine katkı sağlamayı, her durum ve koşulda ülkesinin ve insanının yanında olmayı ilke edinmiştir. Meslek liselerine ve teknik eğitim veren fakültelere takımlar bağışlamış, çeşitli sivil toplum ve yardım kuruluşlarına yardımlarda bulunmuştur. Anadolu Kesici Takımlar kurulduğu günden bu yana kendi bünyesinde yetiştirip eğittiği profesyonel mühendis kadrosuyla bölge çapındaki talaşlı imalat sektörüne kapsamlı çözümler sunan güvenilir bir iş ortağı olmuştur.

Sektörde ilk akla gelen, ilk tercih edilen, farklılıklar yaratıp kalıcı üstünlük sağlayan bir markadır. Bu sürekliliği sağlamak adına, iş ortaklarının ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz belirleyip hedef odaklı bir projeyle, yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünleri, doğru zamanda tedarik eder.

Atilla SİNACI

18 Ocak 2020/KONYA