HABERLER

Haberler

Kazakistan Büyükelçisi ASKON'da

ASKON Konya’dan Kazakistan’la ilgili önemli atılım

Kazakistan Büyükelçisi’ni Konya’ya getiren ASKON Konya Şubesi, Konya ile Kazakistan arasındaki ticari hacmi artırmak adına girişimlere başladı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Konya Şubesi, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekulı’yi misafir etti. Gün boyu Konya’daki ASKON üyesi firmaları ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret eden Abzal Saparbekulı, Konya sanayisine hayran kaldığını ifade etti. Ziyaret sonrasında akşam da ASKON Konya Şubesi’nde Konyalı sanayiciler ile birlikte toplantı yapan Saparbekulı, Kazakistan ile Konya arasındaki her türlü iş geliştirme çalışmalarında seferber olmaya hazır olduğunu belirti.

 

KONYA SANAYİSİNE HAYRAN KALDIM

 

Saparbekulı, “Bugün bizleri misafir eden ASKON Konya Şube heyetimize teşekkür ediyorum. Çok güzel bir gün geçirdik. Konya’nın önemli üretim üslerini birlikte ziyaret ettik. Konya sanayisi beni çok umutlandırdı. Burası Türkiye’nin bir üretim üssü haline gelmiş. Bütün bunlara şahit olup da ülkem ile birlikte bir şeyler yapma isteğinin olmaması imkansız. Konya ile Kazakistan arasında ciddi bir ticari bağ kurmak için elimden geleni yapacağım. Zaten ticaretimiz iyi seviyede. Ama bunu maksimum seviyeye ulaştırmalıyız. Ben ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım beye ve kıymetli ASKON yöneticilerine bu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

KAZAKİSTAN İLE TİCARETİMİZ ARTMALI

 

Kazakistan ile Konya arasında ikili ilişkilerin daha da ileriye taşınması adına çalışmalar yaptıklarının altını çizen ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım da, “Kazakistan bizim için önemli bir ülke. Asya ile yapılan ticaretlerde bir üs konumunda. Bu vesile ile Kazakistan büyükelçimizi burada misafir etmek istedik. Kendileri de bizleri kırmadılar ve şehrimize geldiler. Gün boyu ziyaretler yaptık. Kendileri Konya’daki fabrikalara hayran kaldılar. Ticaretin daha da gelişesi gerektiğini özellikle vurguladılar. Şimdi de işadamlarımız ile bir araya getirdik ve güzel bir iş görüşmesi organize ettik. Temennimiz şehrimizin sanayide iyi yerlere gelmesidir” diye konuştu.

ASKON BASIN MÜŞAVİRLİĞİ